web@acme.com.tr +90 (850) 640-0777

Kurucumuz Mehmet Batallı, 01.01.1944 Tarihinde Gaziantep'te doğmuştur. 1971 yılında, Yıldız Mimarlık ve Mühendislik Üniversitesi, Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, 1975 yılında, Amerika Birleşik Devletleri, New York Üniversitesi’nde (NYU) Kimya Mühendisliği dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 1980 - 1984 ve 1986 - 1989 yılları arasında Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmüştür. 1986 - 1988 yılları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyeliği, 1987 -1989 yılları arasında Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Başkanlar Kurulu Başkanlığı, 1986 - 1987 yılları arasında ise Uluslararası Ticaret Odası üyeliği yapan Mehmet BATALLI, 1987 yılında faaliyete geçen, Türk Tanıtma Vakfı kurucuları arasında yer almıştır. Türk-Amerikan işadamları derneğinin kuruluşundan itibaren üyeliğini sürdüren ve 1981-1982 yılları arasında Gaziantep spor kulübünün başkanlığını yapan Mehmet BATALLI, 1987 yılında Gaziantep Üniversitesi’ nin kuruluş sürecinde diğer üyelerle birlikte aktif olarak rol almıştır.
Başarılı ve iz bırakan, örnek hayatının ardından, 2004 yılında aramızdan ayrılmıştır.

ACME Holding, İplik ve El orgu yünleri, Halı, Yatak ve Yan Ürünleri üretiminde, Araç Muayene ve Antrepo Hizmetleri sektörlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Sürekli Büyüyen, Dinamik ve alanında Uzman kadrosuyla doğru ve etkin büyüme stratejilerini geliştirerek çalışmalarına devam etmektedir.

Markalarimiz: Etrofil İplik, Doğu Taşıt Araç Muayene İstasyonları, Artemis Halı ve Armis Yatak’tır. Lokasyonlarımız: Yalova, Gaziantep, Kilis, Mersin ve İzmir’dir.

Acme Tekstil, 2002 yılında Yalova’da kurulmuştur. Elyaf, triko ve yün üretim parkurlarının yanı sıra boyahane tesisi ile komple entegre bir tesis olarak sektöre yeni bir soluk, ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Klasik ipliklerin yanı sıra % 100 organik, sertifikalı ve geri dönüşümlü iplikler üretirken çevre koruma bilincinin oluşmasına son derece önem vermektedir. Amerika, Rusya ve Avrupa başta olmak üzere bir çok ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Doğu Taşıt, 2007 yılından beri Gaziantep ve Kilis illerinde bulunan araç muayene istasyonlarının işletmeciliğini yapmaktadır. Bu illerde yetkili ve tek kuruluş olarak uluslararası standartlarda gerçekleştirdiği periyodik araç muayenesi hizmeti ile trafik ve araç güvenliğine katkı sağlamaktadır.

Artemis Halı, 2012 yılında Gaziantep'te kurmuş olduğu son teknolojik makine parkuru ile halı piyasasında çok kısa bir sürede önemli bir yer ve konum elde etmiştir. En çok tercih edilen halı markasının olmasının arkasında yatan nedenlerin başında modayı yakından takip ederek, her zevke uygun tasarımlar üretmesi gelmektedir. Türkiye genelinde 1.500’ün üzerinde ana bayii aracılığıyla ürün satışlarını gerçekleştirmektedir.

Armis Yatak, 2017 yılında Yalova'da kurulduktan sonra Eylül 2018 itibariyle İzmir Torbalı'daki yeni tesisine taşınarak üretim parkuru ve depolama alanını 3 kat arttırmıştır. 160 çalışanı ile yatak, baza, başlık, yorgan, yastık ve uyku seti üretimini sağlayarak Türkiye genelindeki 600 noktada satış faaliyetlerini sürdürmektedir . Ergonomik, konforlu ve sağlıklı bir uyku için dünya standartlarında üretim yapmaktadır. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika gibi farklı coğrafyalarda bulunan 20’ye yakın ülkeye ihracat yaparak, ürünlerini ihraç ettiği ülke sayısını her geçen gün arttırmaktadır.